7 موضوع آزاردهنده در نرم افزارها

7 موضوع آزاردهنده در نرم افزارها

دنیای نرم افزار، دنیایی پویا و در حال رشد است. هر روز شاهد ورود نرم افزارهای جدید با قابلیت های متفاوت به بازار هستیم. اما این فرآیند رو به جلو، دارای کاستی هایی نیز است.

 

یکی از آنها عدم برقراری ارتباط صحیح با کاربر است. سوالی که من می پرسم و سعی دارم در این مقاله به آن پاسخ دهم، این است که چه زمانی کار با یک نرم افزار سبب عصبی شدنتان می شود؟! شاید یکی از پاسخ ها این باشد: زمانی که یک نسخه جدید از آن نرم افزار که بی صبرانه منتظرش بودید وارد بازار می شود و شما بسیار خوشحال آن را نصب می کنید اما زمانی که می خواهید کار با آن را آغاز کنید متوجه می شوید که آن نرم افزار مدام در حال به روزرسانی خودش است و یا مدام از شما می خواهد که نرم افزار خریداری شده را ثبت کنید و بسیاری موارد دیگر. سیاست های قدیمی ای که یک نرم افزار واقعا خوب را بد نشان می دهد. اینها موضوعاتی است که برای بازار تجاری آن نرم افزار نوعی تهدید محسوب می شود. ما در این مقاله به بررسی 7 مورد از بدترین موضوعات آزاردهنده در نرم افزارها می پردازیم.

1) بررسی اصل بودن نرم افزار

من درک می کنم که توسعه دهندگان نرم افزار توقع دارند که در ازای محصولی که ایجاد کرده اند از مصرف کننده آن پول دریافت کنند. اما برخی از آنها تلاش می کنند که مدام صداقت ما را زیر سوال ببرند!

وارد کردن شماره سریال کالا در میان محصولات شرکت های بزرگی نظیر Adobe، Microsoft، Palm، Intuit و بسیاری دیگر رایج است. مشکل این شماره ها این است که هر زمان که شما بخواهید نرم افزار را بر روی یک کامپیوتر دیگر و یا به هر دلیلی مجددا بر روی همان کامپیوتر قبلی نصب کنید، می بایست همه جا را برای پیدا کردن آن شماره سریال زیر و رو کنید.

من آرزو می کنم روزی همه این شرکت ها شماره سریال ها را به پست الکترونیک مشتری ارسال کنند تا کاربر در هر زمان که بخواهد آن نرم افزار را مجددا نصب کند بتواند با یک کپی ساده این کار را انجام دهد. کاری که هم اکنون شرکت Adobe و برخی سایت های اینترنتی ارایه کننده بازی های کامپیوتری برای محصولات ثبت شده شان انجام می دهند. شکی نیست که بررسی اصل بودن کپی محصول، اهمیتی خاص برای توسعه دهنده نرم افزار دارد، اما این بررسی می تواند تنها یکبار اتفاق بیفتد. شاید متوجه شده باشید که منظورم شرکت Microsoft و استفاده از Windows/Office Genuine Advantage است. وظیفه Genuine بررسی اصل بودن سیستم عامل و نرم افزار Office 2007 است و در هر زمان که کاربر بخواهد برنامه ای نظیر Windows Defender و یا به روزرسانی ای که از نظر Microsoft غیربحرانی (Noncritical Update) محسوب می شود را دانلود کند می بایست به Microsoft ثابت کند که نسخه او اصل است. آیا بهتر نیست که این بررسی تنها یکبار اتفاق بیفتد؟

2) سرگردانی در DRM

قانون مدیریت حقوق دیجیتالی (Digital Rights Management) در بسیاری ابعاد دارای نقص های فراوان است. اما به نظر من بااهمیت ترین آنها نبودن استانداردی برای فایل های صوتی و ویدیویی در DRM است که شاید مقصران اصلی آن Apple، Microsoft، Real و همه شرکت های فعال در خصوص ارایه نرم افزارهای پخش کننده اینگونه فایل ها باشند. این موضوع منصفانه نیست که من مجبور باشم که یک آهنگ یا نمایش تلویزیونی را یکبار برای iPod، بار دیگر برای استفاده در کامپیوتر شخصی ام و یکبار هم برای دستگاه DVD Player خریداری کنم.

3) نداشتن گزینه «هرگز این پنجره را به من نشان مده!»

یک شیوه مودبانه برای درخواست ثبت محصول آن است که پس از پایان یافتن نصب، پنجره ای نمایش داده شود و از شما بخواهد محصول نصب شده را ثبت کنید. اما وقتی که پپغام درخواست ثبت نرم افزار به صورت پی درپی و همیشگی ظاهر شود آن زمان است که من عصبی می شوم، مشکلی که اغلب در نرم افزارهای ضدویروس به چشم می خورد. منظورم گزینه «در آینده به من یادآوری کن» (Remind Me Later) است که وجود گزینه دیگری با عنوان «هرگز این پنجره را به من نمایش مده!» در کنار گزینه قبلی لازم به نظر می رسد.

4) ایمیل های ناخواسته

من متوجه این موضوع هستم که زمانی که یک نرم افزار را ثبت می کنم در واقع با دادن آدرس پست الکترونیکم در آینده ایمیل هایی را از سوی شرکت سرویس دهنده در خصوص مثلا به روزرسانی های جدید دریافت خواهم کرد. من امیدوارم که یک روز بتوان در همان صفحه ثبت نام، گزینه های مربوط به دریافت خبرنامه ها را نیز تغییر داد. بسیاری از شرکت ها از شما می خواهند با کلیک بر روی لینکی که به صفحه حریم خصوصی هدایت می شود این تغییرات را اعمال کنید. من ترجیح می دهم برای مشاهده خبرنامه ها به صفحه مربوطه وارد شوم و هیچ چیز را به صورت پیش فرض دریافت نکنم.

5) هر چه اتفاق بیفتد خوشایند است؟

موضوع آزاردهنده دیگر به روزرسانی و اجرای نرم افزار بدون اجازه کاربر است. مثلا همکار من به روزرسانی اتوماتیک Firefox را آزاردهنده می داند. او اینگونه می نویسد: «Firefox عزیز! من تو را دوست دارم اما اگر قرار باشد که هر زمان که مرورگر را باز می کنم آپدیتی شروع به نصب شود بدون اینکه از من در خصوص نصب آن سوالی پرسیده شده باشد من چاره ای جز کنار گذاشتن تو ندارم.»مشکل دیگری که می توان در این دسته لحاظ کرد قرار گرفتن نرم افزار در قسمت Startup سیستم عامل است، بدون اینکه از کاربر در خصوص این کار سوالی پرسیده شده باشد که به عنوان نمونه می توان به QuickTime و Acrobat Reader اشاره کرد. برخی از آنها به صورت آیکون کوچک در کنار ساعت(Tray Icon) نشان داده می شوند و شما می توانید آنها را به صورت دستی غیرفعال کنید، اما برخی دیگر حتی چنین قابلیتی هم ندارند. بدترین حالت آن این است که شما نتوانید نرم افزار را از Startup خارج کنید مگر آن که کل نرم افزار را حذف (Uninstall) کنید.

6) عدم پشتیبانی

صحنه غروب آفتاب در ساحل دریا بسیار زیبا است، اما زمانی که پشتیبانی از یک نرم افزار غروب می کند و اطلاعات مالی یا ضدویروس شما را تهدید کند، دیگر صحنه خوشایندی نخواهد بود. اگر نسخه Microsoft Money، دو سال قدیمی باشد و یا Intuit Quicken سه سال از آن گذشته باشد دیگر قادر به دانلود اطلاعات مالی نخواهید بود. بهترین کاری که می توانید انجام دهید البته در صورتی که نرم افزارهای شرکت شما آ ن را پشتیبانی کنند ارسال اطلاعات در یک فرمت قابل پشتیبانی (معمولا ofx) و سپس وارد کردن آنها به نرم افزار Money یا Quicken به صورت دستی است. برای نرم افزارهای ضدویروس معمولا نمی توان به روزرسانی های جدید را با نسخه قدیمی استفاده کرد. Intuit و Microsoft بر این نکته اصرار می ورزند که منابع کافی برای پشتیبانی نسخه های قدیمی Quicken و Money ندارند. ضمن اینکه نگارش های جدید از امکانات بیشتری برخوردار شده اند. این موضوع منطقی به نظر نمی رسد. واقعیت این است که تولیدکنندگان نرم افزار می خواهند با این کار مشتریان را مجبور به به روزکردن بسته های نرم افزاری شان کنند حتی اگر آنها قابلیت های جدید اضافه شده را نخواهند.

به عنوان یک نظر، بسیاری از مشتریان حاضرند با پرداخت مبلغی به توسعه دهنده همچنان محصولات قدیمی شان پشتیبانی شود. در اینجا صحبت از خساست نیست. موضوع این است که اگر شما نرم افزاری دارید که نیازهای شما را برطرف می کند دیگر چه نیازی به تغییر نگارش آن است که ممکن است بسیار متفاوت با نسخه قبلی باشد. آیا قرار دادن فایل های به روزرسانی برای نسخه های قدیمی ضدویروس کاری مشکل برای شرکت های توسعه دهنده نرم افزارهای ضدویروس است؟ و آخرین جمله این بخش اینکه مجبور کردن مصرف کننده به ارتقای نرم افزاری که با آن راحت است کاری آزاردهنده است و شرکت های توسعه دهنده می بایست به دنبال راهی دیگر برای بازاریابی نگارش های جدیدتر محصولاتشان باشند.

7) ناهماهنگی میان نرم افزارهای تحت ویندوز

Windows امکانات زیادی را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد به نحوی که آزادانه بتوانند برنامه های خود را بنویسند. این آزادی از یک سو باعث ایجاد خلاقیت بیشتر می شود اما از سویی دیگر سبب عدم یکپارچگی شده است. مثال: بر خلاف اکثر نرم افزارها، در Adobe InCopy حتی اگر نرم افزار در حالت پیش زمینه نباشد نشانگر ماوس به حالت چشمک زن باقی می ماند. حال اگر شما بر روی iTunes کلیک کنید تا آهنگ بعدی را پخش کند و بعد میز کارتان را ترک کنید هنگامی که باز می شد و به نشانگر ماوس توجه می کنید فکر می کنید که همچنان در پنجره InCopy هستید.

نمونه دیگری که می توان مثال زد مربوط به جابه جا شدن میان پنجره های باز است. هنگامی که در بین پنجره های نرم افزارهای Word یا Excel سوییچ می کنید با اولین کلیک تنها پنجره فعال می شود در صورتی که در iTunes منوها هم ظاهر می شوند و یا در Fire Fox آن کلیک کارهای بسیاری انجام می دهد. هیچ کدام از اینها بد نیستند اما بهتر است یکی از آنها به عنوان استاندارد در نظر گرفته شود و همه از آن استاندارد تبعیت کنند.

مترجم: سیدحسین محتسبی

اخبار فن آوری اطلاعات ایتنا

 

برچسب ها: 7 موضوع آزاردهنده در نرم افزارها ، : بهترین ویندوز XP ، جدیدترین ویندوز 2011 ، دانلود Windows XP SP3 Pro Corporate Student Edition July 2011 ، دانلود آخرین ویندوز XP ، دانلود آخرین ویندوز XP مایکروسافت با لینک مستقیم ، دانلود بهترین ویندوز XP ، دانلود بهترین ویندوز XP موجود ، دانلود جدیدترین ویندوز XP ، دانلود جدیدترین ویندوز XP SP3 ، دانلود جدیدترین ویندوز موجود ، دانلود زیباترین ویندوز XP ، دانلود سریال نامبر ویندوز XP SP3 ، دانلود ویندوز XP Service Pack 3 2010Update‌های ویندوز XP SP3 ، دانلود ویندوز XP SP3 Genuine 2010 ، دانلود ویندوز XP SP3 نسخه دانش آموز ، دانلود ویندوز XP اورجینال ، دانلود ویندوز XP بدون دستکاری ، دانلود ویندوز XP دستکاری نشده ، دانلود ویندوز XP سرویس پک 3 آپدیت شده ، دانلود ویندوز اکس پی SP3 جنیون ، دانلود ویندوز ایکس پی اصل ، دانلود ویندوز ایکس پی اورجینال ، دانلود ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 اوریجینال ، دانلود ویندوز با لینک مستقیم ، دانلود کرک ویندوز XP SP3 ، ویندوز 2011 ، ویندوز XP سال 2011 ، ویندوز ایکس پی بدون نیاز به فعال سازی ، دانلود تم Lion VS برای ویندوز 7 ، تم زیبا ، تم های ویندوز ، تم ویندوز ، تم ویندوز 7 ، تم ویندوز سون ، دانلود ، دانلود تم ، دانلود تم ویندوز ، دانلود تم ویندوز 7 ، دانلود نرم افزار ، دانلود نرم افزار با لینک مستقیم ، پوسته های ویندوز ، پوسته های ویندوز 7 ، پوسته های ویندوز سون ، پوسته ویندوز آموزش پاك نمودن نرم افزارهای نصب شده در ویندوز 7 و ویندوز Vista ، آموزش تصویری پاك نمودن نرم افزارهای نصب شده در ویندوز هفت و ویستا ، آموزش ویندوز 7 ، آموزش ویندوز ویستا ، ویندوز هفت ، ویندوز Viasta ، آموزش پاك كردن برنامه در ویندوز سون ، آموزش پاك كردن برنامه در ویندوز ویستا ، آموزش تصویری windows seven ، آمورش تصویری Windows Vista ، آموزش موارد موجود در كنترل پنل ویندوز سون ، آموزش تصویری پاك كردن برنامه در ویندوز ، آموزش Uninstall كردن برنامه در ویندوز 7 ، آموزش ویندوز هفت ، توضیحات كامل: آموزش تصویری كامپیوتر و نرم افزار - مطالب ابر آموزش ویندوز 7 | آ ویندوز 7 ، ترفندهای ویندوز 7 ، قابلیتهای ویندوز 7 ، ذره بین ویندوز 7 ، xpro 2 خرید ارزان ویندوز ، xpro 2 نسخه جدید ویندوز ، xpro 2 ویندوز ، xpro 2011 خرید ویندوز ، xpro v2 خرید ویندوز ایکس پرو 2 ، xpro جدید ویندوز ، xpro خرید اینترنتی ویندوز ، xpro خرید پستی ویندوز ، xpro نسخه 2 ویندوز ، xpro نسخه جدید ویندوز ، xpro2 خرید ویندوز ، xpro2 ویندوز ایکس پرو 2011 ویندوز ایکس پرو جدید ، خرید ویندوز جدید ، مبلغ یارانه نقدی ، مبلغ یارانه نقدی در سال 90 ، مبلغ یارانه نقدی هر نفر ، مبلغ یارانه نقدی هر نفر در سال 90 ، پکیج اورجینال ویندوز xpro 2 2011 ، یارانه نقدی ، یارانه نقدی هر نفر ، یارانه نقدی پرداختی ، بهترین نوع ویندوز ، جدیدترین ویندوز منتشر شده ، خرید آنلاین ، خرید اورجینال ، خرید اورجینال 2011 ، خرید اورجینال ویندوز XPro2 ، خرید اینترنتی ویندوز Xpro ، خرید ویندوز ایکس پرو ، خرید ویندوز ایکس پرو 2011 ، خرید ویندوز ایکس پرو Xpro 2 ، خرید ویندوز ایکس پرو اورجینال ، خرید ویندوز لب تا 2011 ، لیست نرم افزار های موجود در ویندوز ، مزایای بارز ویندوز XPro2 ، نسخه 2 ویندوز xpro ، نسخه 2 ویندوز xpro 2011 ، نسخه 2 ویندوز ایکس پرو ، نسخه 2 ویندوز ایکس پرو 2011 ، ویندوز xpro ، ویندوز xpro 2011 ، ویندوز xpro hرجینال ، ویندوز xpro2 اورجینال ، ویندوز اکس پرو 2011 ، ویندوز جدید ایکس پرو 2011 ، ?xpro 2011 ، پکیج اورجینال ویندوز ، ویندوز 8 ، Windows 8 ، Windows ، ویندوز ، سیستم عامل ، عکس های زیبا و دیدنی از پس زمینه ویندوز سون ? ، عکس ، زیبا ، و ، دیدنی ، از پس زمینه ، ویندوز سون ? ، دانلود ویندوز ایکس پی سون ? ، دانلود ویندوز جدید سون ? با لینک مستقیم ، دانلود آخرین نسخه ویندوز سون ? ، دانلود پس زمینه ویندوز ایکس پی سون ? ، دانلود بکگراند ویندوز ایکس پی سون ? ، دانلود بکگراند و پس زمینه زیبا و دیدنی برای ویندوز ایکس پی سون ? ، دانلود آپدیت ویندوز ایکس پی سون ? ، دانلود ویندوز ایکس پی سون ? سرویس پک ? ، دانلود جدیدترین بروزرسانی ویندوز سون ? ، پس زمینه های زیبا و دیدنی مخصوص ویندوز ایکس پی سون ،
نوشته شده توسط: علی در : یکشنبه 11 دی 1390 | نظرات()

مقایسه 5 رژیم هالیوودی

مقایسه 5 رژیم هالیوودی

مقایسه 5 رژیم هالیوودی

یکی از دغدغه های خانم ها پس از بارداری سوزاندن چربی‌هایی است كه طی 9 ماه در بدن انباشته شده‌اند. كار سختی است. این چربی‌ها برای زنان بازیگر هم مشكل‌ساز است...

در اینجا به برخی روش‌هایی كه آنها بعد از زایمان در پیش گرفته‌اند تا به سایز قبلی خود بازگردند، اشاره می‌كنیم.

رژیم شماره 1

آنجلینا جولی، بازیگر معروف هالیوود، بعد از آنكه فرزندان دوقلوی خود را به روش سزارین به دنیا آورد، حتی یك دقیقه از رژیم‌گرفتن غفلت نكرد. برخلاف زنانی كه به فرزندشان شیر می‌دهند و شیردهی خوب در كاهش وزنشان موثر است، متاسفانه اوشیردهی را آغاز نكرد بنابراین كار سخت‌تری در پیش داشت. او حتی قبل از تولد فرزندانش هم ماهی سالمون در وعده صبحانه مصرف می‌كرد و بعد از زایمان نیز غذای اصلی روزانه او ماهی سالمون، سبزی‌های گریل‌شده، پنیر سفید كم‌چرب و میوه‌های تازه بود. او در حال حاضر به وزن قبل از بارداری خود بازگشته و از آنجا كه دوست دارد دوباره باردار شود، مصرف ویتامین‌های مخصوص پره?ناتال (مولتی‌ویتامین‌هایی كه قبل از دوران بارداری باید آنها را مصرف كرد) را آغاز كرده است.

رژیم شماره 2

جنیفر لوپز بعد از به دنیا آوردن فرزندان دوقلویش، 23 كیلوگرم اضافه وزن پیدا كرد اما 7 ماه بعد اندام او دقیقا مثل قبل از بارداری‌اش بود. به گفته خودش، تنها رمز موفقیت او ورزش است. او طی این مدت حداقل روزی 3 ساعت ورزش متناوب داشت. در كنار ورزش، رژیم مشهور كم‌قند را انتخاب كرد. در طول روز میزان مصرف كالری دریافتی‌اش از 1400 فراتر نرفت و مصرف هر نوع شكلات، شیرینی یا حتی میوه‌های خشك برای او ممنوع شد. طی 7 ماه، او 18 كیلوگرم وزن كم كرد.

رژیم شماره 3

ماه نوامبر 2010 «اشلی سیمسون» فرزند خود را به دنیا آورد و به شكلی باورنكردنی دوباره به وزن قبل از بارداری خود رسید. وی برای رسیدن به این هدف دستورات «جكی كلر» را كه یك متخصص تغذیه قدیمی و حرفه‌ای با شعار آشتی‌دادن مردم با موادغذایی سالم و پیروی از تعادل غذایی است، اجرا كرد. این خانم جوان همچنین اقدام به تاسیس رستورانی كرد كه منوی آن شامل غذاهای آماده با میوه و سبزی‌های فصل، ماهی و غذاهای كم‌چرب است. او در دوران بارداری عادت‌های بدی مثل مصرف زیاد فست‌فود پیدا كرده بود كه بعد از زایمان با كنارگذاشتن آن و مصرف بیشتر نان سبوس‌دار و میوه در وعده صبحانه و ورزش توانست اضافه وزن بعد از بارداری‌اش را از بین ببرد.

رژیم شماره 4

جسیكا آلبا 4 ماه بعد از زایمان توانست وزن اضافه خود را پایین آورد. او برای این منظور رژیم گوشت مرغ و سبزی‌ را انتخاب كرد. این موادغذایی انرژی‌زا‌ اما كم‌كالری هستند. وی در طول روز فقط سبزی‌های برگ‌سبز، گردو یا یك مشت تخمه می‌خورد و میان‌وعده‌هایش هم شامل تخم‌مرغ آبپز بود. او در كنار رژیم غذایی، ورزش را هم به برنامه روزانه‌اش افزود؛
10 دقیقه پیاده‌روی روزانه روی تردمیل،
10 دقیقه دویدن و یك ساعت بدنسازی و تمرین ورزش‌های رزمی البته همراه با نوشیدن آب فراوان، از اسرار كاهش وزن اوست.

رژیم شماره 5

کریستینا آگیلرا در ماه ژانویه 2008 فرزند خود را به دنیا آورد، به دلیل مصرف بالای شكلات در طول دوران بارداری 18 كیلوگرم اضافه وزن داشت كه مجبور شد آن را با رژیم سخت در كنار ورزش پایین آورد، ولی طی 4 ماه بعد از زایمان، فقط میوه و سبزی‌ و آب فراوان مصرف می‌كرد. كریستینا تمام موادغذایی پركالری از جمله گوشت قرمز، ماهی و نان را از برنامه غذایی‌اش حذف كرد و برای تسریع روند كاهش وزن، رو به ورزش شدید آورد، یعنی 90 دقیقه تمرین شدید بدنی 5 بار در هفته.

نوشته شده توسط: علی در : یکشنبه 11 دی 1390 | نظرات()

رفع مشکلات طبی با 9 چاره طبیعی

رفع مشکلات طبی با 9 چاره طبیعی

رفع مشکلات طبی با 9 چاره طبیعی

عسل حاوی دو ماده موثر و مفید برای درمان زخم‌های ناشی از بریدگی یا خراش است؛ شکر برای از بین بردن رطوبت و در نتیجه از بین رفتن باکتری‌ها و پراکسید هیدروژن برای ضدعفونی کردن. پس شما می‌توانید برای درمان بریدگی‌ های سطحی‌تان به سادگی از این ماده شفابخش استفاده کنید.

برخی افراد برای رهایی از هزینه‌های سنگین درمان به مصرف خوراکی‌های طبیعی روی می‌آورند تا از ابتلا یا پیشرفت‌ بیماری‌ها پیشگیری کنند. واقعا وقتی می‌شود با صرف هزینه‌ای اندک از شر برخی بیماری‌ها خلاص شد، چرا باید هزینه‌های سنگین درمان را متحمل شد؟ شناخت خواص خوراکی‌های طبیعی در دسترس و ارزان‌قیمت می‌تواند به شما کمک کند که گاهی زودتر به داد خودتان برسید. البته ناگفته نماند که برای انجام هر یک از این روش‌ها باید نظر پزشک را هم جویا شوید و از درمان‌های خودسرانه پرهیز کنید تا گرفتار عوارض ناخواسته این درمان‌های طبیعی نشوید.

1. لیمو و جای جوش: دکتر آدری‌ کیونین، متخصص پوست ومو می‌گوید: شما می‌توانید برای از بین بردن جای جوش‌های صورت‌تان، روزی 10 تا 15 دقیقه یک قطعه لیمو ترش تازه را روی پوست‌تان بگذارید و بعد از 12 هفته از داشتن پوستی صاف و شفاف لذت ببرید. اسید موجود در آب لیمو ترش سبب از بین رفتن جای جوش‌ها می شود. ولی اگر پوست‌ خشکی دارید، بهتر است از این روش استفاده نکنید.

2. سرکه سیب و ضرب‌دیدگی: محققان می‌گویند سرکه سیب یکی از موثرترین مواد برای مبارزه با بیماری‌های التهابی است. بنابراین اگر قسمتی از بدن‌تان دچار ضرب‌دیدگی شده و ورم کرده است، روزی چند نوبت یک دستمال پارچه‌ای را به سرکه سیب آغشته کنید و روی قسمت متورم بمالید، یا روزی دو بار خمیری متشکل از سرکه سیب و سفیده تخم ‌مرغ را به مدت یک ساعت روی بخش ضرب‌دیده بگذارید.

3. زنجبیل و دل‌ درد: این گیاه معجزه‌گر بهترین درمان برای دل‌ دردهای ساده و حتی دل ‌دردهای دوران بارداری و قاعدگی است. مطمئن باشید که اگر دل‌درد به سراغ‌تان بیاید، با نوشیدن روزی دو لیوان دم کرده زنجبیل می‌توانید از دست آن خلاص شوید. برای درست کردن دم کرده زنجبیل هم کافی است یک قاشق غذاخوری زنجبیل تازه را در یک قوری آب داغ بریزید و 10 دقیقه منتظر شوید تا خوب دم بکشد و آماده نوشیدن شود.

4. عسل و خراش پوستی: این خوراکی شیرین و خوش‌مزه، حاوی دو ماده موثر و مفید برای درمان زخم‌های ناشی از بریدگی یا خراش است؛ شکر برای از بین بردن رطوبت و در نتیجه از بین رفتن باکتری‌ها و پراکسید هیدروژن برای ضدعفونی کردن. پس شما می‌توانید برای درمان بریدگی‌ های سطحی‌تان به سادگی از این ماده شفابخش استفاده کنید.

5. ‌نمک و پای ورزشکاران: یکی از مشکلاتی که اکثر ورزشکاران و گاهی افراد غیر ورزشکار با آن دست به گریبان‌اند، مشکلات مربوط به پاهاست. تعریق بیش از حد و بوی نامطبوع پا، به وجود آمدن قارچ‌های پوستی بین انگشتان پا و سفتی پوست به‌ خصوص در پاشنه و انگشت شست پا، از جمله ی این مشکلات هستند. دکتر سوزان لوین، متخصص بیماری‌‌های داخلی، به کلیه افرادی که به نوعی با هر کدام از این مشکلات درگیر هستند توصیه می‌کند روزانه 5 تا 10 دقیقه پاهای‌شان را در محلولی حاوی یک لیتر آب گرم و دو قاشق چای‌خوری نمک، قرار دهند.

6. روغن زیتون و اگزما: خشکی و خارش شدید پوست در بیماری اگزما بسیار آزار دهنده است. اگر از این بیماری پوستی رنج می‌برید و داروهای شیمیایی هم حساسیت پوست‌تان را بیشتر کرده اند، می‌توانید روزی چند نوبت یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون را روی هر 5/2 سانتی‌متر از پوست مبتلا بمالید و اگر بیماری‌تان شدید و پیشرفته است، منطقه چرب شده را با یک پوشش پلاستیکی هم بپوشانید.

7. شیر و آرامش: دکتر برنارد ویتون، روان‌پزشک، می‌گوید: اگر می‌خواهید پیش از خوابیدن به آرامش کامل برسید و با ذهنی آرام یک خواب لذت‌بخش را تجربه کنید، نیم ساعت قبل از خواب یک لیوان شیر گرم بنوشید. اسیدآمینه‌ای به نام تریپتوفان در شیر وجود دارد که باعث ایجاد حس آرامش می‌شود.

8. دم کرده بابونه و میخچه: دکتر لوین می گوید: آسان‌ترین راه برای از بین بردن میخچه پا این است که روزی دو ساعت آن را در دم کرده ی بابونه قرار دهید. این دم کرده گیاهی، بهترین ماده برای نرم کردن پوست سفت شده هم به شمار می‌آید. در ضمن اگر دیدید پوست‌تان بعد از قرار گرفتن در دم کرده بابونه رنگ گرفت، اصلا نگران نشوید. مقداری آب ولرم و صابون ملایم می‌تواند مشکل شما را خیلی سریع حل کند.

9. جوش‌ شیرین و عفونت‌ ادراری: به گفته دکتر لارین گیل‌اسپای، اورولوژیست، جوش ‌شیرین با قلیایی کردن محیط مثانه باعث جلوگیری از تکثیر باکتری‌ها می‌شود، بنابراین اگر به عفونت دستگاه ادراری مبتلا شده‌اید و به پزشک هم دسترسی ندارید، روزی یک لیوان آب که با یک چهارم قاشق چای‌خوری جوش ‌شیرین مخلوط شده است را بخورید و در اولین فرصت ممکن به پزشک مراجعه کنید.

به نقل از سلامت نیوز
نوشته شده توسط: علی در : یکشنبه 11 دی 1390 | نظرات()

جستجوی مطالب

بزودی
تبلیغات

درباره ما


موضوعات

امار و اطلاعات

    کل بازدید:
    تعداد نویسندگان :
    تعداد کل پست ها :
    آخرین بروز رسانی :

لینك دوستان

wikilnik
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic