تبلیغات
ویكی لینك -WIKILINK - آشنایی با زوم دوربینها

جدیدترین مطالب سایت

آشنایی با زوم دوربینها

زوم یا بزرگنمایی یك ویژگی برای دوربین هاست كه با فاصله كانونی مشخص می شود. فاصله كانونی به فاصله بین لنز و سنسور یا فیلم دوربین گفته می شود. هر چه فاصله كانونی بیشتر باشد توانایی آن در گرفتن یك عكس واضح و بزرگ از فاصله دور بیشتر است.دوربین های قدیمی كه از فیلم عكاسی استفاده می كردند فقط زوم اپتیكال داشتند ولی امروزه دوربینهای دیجیتال ممكن است هم زوم اپتیكال و هم زوم دیجیتال داشته باشند.

زوم اپتیكال بسیار برتر از زوم دیجیتال است. با استفاده از زوم اپتیكال همانند دوربین های سنتی دوربین دارای یك لنز است كه مانند تلسكوپ می تواند قسمتی از تصویر را كه مورد نظر شماست برای شما بزرگنمایی كند و سوژه عكاسی را برای شما بزرگتر می كند. دوربین های دیجیتال با توانایی زوم متفاوتی در بازار یافت می شوند. اگر شما مشتاق عكاسی  هستید تمایل به گرفتن عكسهای با كیفیت بالا از دور دارید. قبل از انتخاب دوربین به قدرت زوم اپتیكال آن به اندازه كافی دقت كنید تا مطمئن شوید نیاز شما را برآورده می كند.

زوم دیجیتال خیلی مؤثر نیست. بعلاوه استفاده از این نوع زوم بدون دانستن چگونگی عملكرد آن می تواند منجر به عكسهای مأیوس كننده ای شود. زوم دیجیتال مانند این است كه قسمتی از عكس را در یك برنامه ویرایش عكس مانند فتوشاپ از آن جدا كنید(یا از دستور corp استفاده كنید.) كه این عمل سبب كاهش كیفیت و رزولوشن تصویر می شود و عكس شما دانه دانه یا مات می شود.

شاید فكر كنید پس چرا كمپانی های ساخت دوربین های دیجیتال این قدر بر روی زوم دیجیتال و قدرت آن تبلیغ می كنند و این قابلیت را به دوربین اضافه می كنند؟ پاسخ ساده است برای اینكه در بازار رقابت محصول خود را بهتر از محصول رقیب نشان دهند و تجربه نشان داده كه موفق هم شده اند.

 
برچسب: آشنایی با زوم دوربینها ،

صفحات

لینک دوستان

ابر برچسب ها